Něco o Tenerife

Tenerife je španělský ostrov, nějvětší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Rozloha 2,034 km². Na ostrově žije 906.854 obyvatel. Také se zde nachází nejvyšší hora Španělska Pico de Teide s nadm. výškou 3717 m.

Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Na ostrově se nachází Univerzita La Laguna založená v roce 1792. Většina pláží na Tenerife má černý nebo světle šedý písek, jen jedna má žlutý písek dovezený ze Sahary, pláž - Las Teresitas, která se nachází za Satna Cruz. V hlavním městě naleznete zajímavou novodobou architektonickou stavbu - el Auditorio - kde se odehrávají velké koncerty nebo přestavení, hned vedle Auditoria se nachází - Parque Marítimo - soubor několika bazénů, zakončný přírodní pláží, kde se zaručeně opálíte - ne-li víc.
Puerto de la Cruz
se nachází na sverní části ostrova - Tenerife Norte, jeho nejhezčí pláž je - Playa Jardín - (15 min od hotelu) černým blýskavým volkanickým pískem. Promenádou se dostanete až do víc turistické zóny a k - Lago Martiánez - což je soubor několika bazénů propojených různými jeskyněmi s obrovskou fontánou, která v noci září různými barvami a kde se každý pátek tančí Salsa a 1 za měsíc tam Donantes de Rumba organizují -Salsa Gala- které se samozřejmě v průběhu pobytu zůčastníte :-) v Pto. de la Cruz se také nachází známé obrovské zoo - Loro Parque - kde najdete spousty zvířat v nádherných přírodních scenériích, spolu se zábavnými show - lachtanů, delfínů a kosatek.

Typická kanárská jídla
Gofio - mouka či směs, která se dá zpracovat na sladko nebo na slano viz. foto


Papas arrugadas con mojo (čti: papas arugadas kon mocho)
Vařené solené zvrásněné brambory s omáčkami (zelená, červená případně ali-oli)


Chcete prozkoumat pláže Tenerife? Půjčte si auto a vyražte, tady je naše doporučení:


PLAYA LAS TERESITAS - za Santa Cruz           

 
PLAYA LAS AMÉRICAS - tenerife sur (jih)
 

PLAYA DEL DUQUE - Tenerife sur (jih)  
                 

EL MÉDANO - pro surfaře na jihu


 PLAYA DE SOCORRO - pro surfaře na severu


TORVISCAS - na jihu


EL LAGO MARTIÁNEZ - Puerto de la Cruz - soubor bazenů - vstupné 3,50 eur přes den večer zdarma - krásná procházka s osvícenou fontánou a naše salsa párty v casinu!


PLAYA JARDÍN - Puerto de la Cruz


LA CALETA - nudistická pláž na jihu, čistá krásná